Wieżyczka na XIX-wiecznym pałacyku Heimannów w centrum Wrocławia

Tym razem mieliśmy okazję brać udział w odtworzeniu tego co było codziennością w przedwojennym Wrocławiu (a może Breslau).

Chodzi o wieżyczkę na budynku przy ulicy Gdańskiej. Wieżyczkę pokryto zgodnie z zaleceniami wrocławskiego konserwatora zabytków blachą cynkową w systemie “karo”.

Kto wyprodukował te karo? Oczywiście my! 

Przy okazji… blachy na attyki oraz tarasy na tę budowę również zostały dostarczone przez nas.

Niestandardowy kolor blach? Nie ma problemu.

Jeśli chcecie zamówić obróbki w dowolnym kolorze my damy radę – możemy zorganizować malowanie proszkowe nawet na różowo 🙂 

Historia i przyszłość tego miejsca.

XIX-wieczny pałacyk Heimannów w centrum Wrocławia (w pobliżu placu Grunwaldzkiego) niszczał przez ostatnie 11 lat.

Na przełomie XIX i XX wieku pałacyk Heimannów przy ul. Gdańskiej we Wrocławiu dawał schronienie potrzebującym mieszkańcom i w tym duchu kontynuował działalność. Przez ostatnie 11 lat stał zaniedbany, ale teraz odzyska dawną świetność.

Po II wojnie światowej w pałacyku działały oddziały dziecięce Wojewódzkiej Poradni Zdrowia Psychicznego. W latach 1964-1966 na podwórzu zbudowano pawilon leczniczo-wychowawczy. Od 1974 do 2005 roku budynek był siedziba Specjalistycznego Zespołu Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej.

Echo Investment, największy polski deweloper, zaadaptuje jego przestrzeń na apartamenty, a w sąsiedztwie wybuduje dwa nowoczesne budynki zgodnie z trendami smart leaving.